Чорний Козак — це українська історична фентезі стрічка 2018 року режисера Владислав Чабанюка. Сценарій до фільму базований на казці Сашка Лірника «Про вдову Ганну Шулячку, Чорного Козака і страшне закляття». Творці позиціюють стрічку як «перший народний фільм».
Кінострічка режисера Нарімана Алієва “Додому” – зворушлива історія кримського татарина Мустафи, який дізнається про смерть старшого сина Назіма. Чоловік вирушає з анексованого Криму до Києва, щоб повернути додому молодшого нащадка та забрати на півострів тіло старшого, аби поховати його за мусульманськими традиціями.
Центральним персонажем у фільмі «Сторожова застава» виступає Віктор. Він – звичайний школяр, що спокійнісінько жив собі у двадцять першому столітті, посеред нас, поки не активізувався короткочасний магічний портал, через який хлопець перемістився у часі на 1000 років назад.
Фільм розповідає історію одного двотижневого бойового чергування у вересні 2014 року. Добровольча група військових уперше приїжджає до Донецького аеропорту ім. Сергія Прокоф’єва. Символічно та стратегічно важливий об’єкт на цей момент уже чотири місяці захищають українці в умовах постійної війни. Доброволець із позивним «Мажор» – музикант та син багатіїв, що потайки втік на війну. Він намагається …
Жнива і купальська ніч, весілля і похорони, вишиванки, сивуха і паляниці – і все це на тлі млинів музею народної архітектури в Пирогові. Такою Україну побачить глядач на початку фільму «Гіркі жнива». Коли разом із пострілами більшовиків прогримлять «колгоспи» і «продрозкладка», сповнена життя картина втратить барви, щоб аудиторія ненадовго поринула в атмосферу Голодомору 1932-1933 років. …
В основі фільму – журналістське розслідування, яке відбувається в наші дні. В паризькому передмісті Сент-Женев’єв Де Буа доживає останні дні старий, який володіє щоденником своєї бабці – Фані Каплан. Із цього щоденника київська журналістка Марина дізнається пронизливу історію «сліпого» кохання Фані Каплан до чоловіка на ім’я Віктор Гарський. Доведено, що Гарський двічі використовував закохану в …
Український історично-драматичний фільм, знятий Тарасом Химичем. Фільм розповідає про молоду дівчину Анну Попович, яка рятуючись від переслідувань МГБ, потрапляє в табір УПА. Кінострічку знято за реальними подіями, які трапилися з Анною Попович у 1950-х роках. Вона дала згоду авторам стрічки на екранізацію своєї біографії. Зйомки фільму проходили у Горганах (Карпати), де відбувались події з життя …
Український 3D-анімаційний фільм-фентезі, знятий Мануком Депояном за мотивами однойменної казки Антона Сіяніки. Фільм розповідає про хлопчика Микиту, який повинен врятувати світ людей і світ магії від відьми. Спеціально для фільму було записано 7 пісень, головну з яких виконує співачка Злата Огнєвіч.
Український драматичний фільм, знятий Алі Фахром Мусаві у копродукції з Іраном і Чехією. Фільм розповідає про українського військового, який закохується у незрячу біженку з Ірану. Зйомки фільму почались у жовтні 2015 року і проходили впродовж місяця у Трускавці і селах Дрогобицького району, зокрема — у селі Доброгостів. Для участі у фільмі Дмитра Лінартовича, якого було мобілізовано …
“Століття Якова” – це перша екранізація однойменного історичного роману Володимира Лиса. Це історія України ХХ століття через призму життя однієї людини. Дії картини розгортаються в період з моменту закінчення Першої світової війни і до наших днів. “У долі героя – війни, полон і втрата близьких, але її головний підсумок – збереження людяності і здатності любити”, …
24 години на добу, сім днів на тиждень, без перерв і вихідних! Саме так працює звичайна лікарня швидкої допомоги. Щодня сюди потрапляють десятки нових пацієнтів. У кожного – своя історія хвороби, за якою ховаються реальні проблеми й особисті драми. І чергові лікарі стають мимовільними учасниками цих драм. Іноді вони просто спостерігають хід подій, а іноді …
Хайтарма (від крим. qaytarma — повернення) — перший кримськотатарський повноформатний художній фільм і перша художня картина про депортацію кримських татар. Режисер фільму і виконавець головної ролі Ахтем Сейтаблаєв. Фільм створений на основі реальних подій і розповідає про сталінську депортацію кримських татар, вчинену у травні 1944 року. Ця трагічна сторінка в історії кримськотатарського народу показана через …
Перший повнометражний документальний фільм, присвячений українській вишиванці. Режисер фільму – Олександр Ткачук, автор ідеї та сценарист – Леся Воронюк. Зйомки проводили по всій Україні. “Матеріал привезли з Київської, Рівненської, Чернівецької, Луганської, Донецької, Черкаської, Полтавської, Житомирської областей. Є також історії з тимчасово окупованих територій. Фільм має інформаційну роль, показує те, що Україна – єдина, показує якраз …
«Політ золотої мушки» — український комедійно-драматичний фільм, знятий Іваном Кравчишиним за мотивами збірки оповідань «Бурачковицькі хроніки» Богдана Волошина. Стрічка у трьох новелах розповідає про жителів села Бурачковичі в Західній Україні, які опиняються в різних комічних ситуаціях. Маленька дівчина з чоловічим ім’ям Микола розказує три однакові історії про бика, зосереджуючись на трьох умовних періодах життя селян: …
український повнометражний фільм про проблему еміграції, коли українські жінки їдуть на заробітки за кордон. Режисер стрічки Тарас Ткаченко. Зйомки відбувалися здебільшого у місті Чернівці та околицях Буковини.
Українсько-російський повнометражний біографічний історико-драматичний фільм. В основу сюжету покладений життєвий шлях жінки-снайпера, майора Людмили Павличенко, протягом 1937—1957 роках. Творці характеризували свою картину як психологічний біографічний фільм про трагічну долю жінки на війні. В кінці 1942 Людмила Павличенко була відряджена до Сполучених Штатів у складі делегації молоді та військових. Вона стала першою громадянкою СРСР, допущеною до …
«Бабай» — український анімаційний фільм-фентезі, знятий Мариною Медвідь на студії «Укранімафільм». Прем’єра стрічки в Україні відбулась 18 грудня 2014 року. Фільм розповідає про чарівну дівчинку, яка шукає своїх батьків, викрадених Бабаєм.
Моя країна Україна — український анімаційний народний казково-пізнавальний мультиплікаційний проект-серіал. Це серія анімаційних фільмів, створених молодими режисерами, аніматорами, художниками. Серіал створює студія НОВАТОРФІЛЬМ при підтримці Державного агентства України з питань кіно. Кожна серія тривалістю 3 хвилини розповідає відому або забуту казку, історію, легенду з конкретного міста України, будь-то велике місто або маленьке село, поле або …
Фільм розповідає про юного трубача дитячого естрадно-духового оркестру Миколу Шевченка. Він не тільки талановито грає, але і пише власну музику, привертаючи увагу всесвітньо відомого музиканта Юджина Гайсина, який гастролює в місті. Це абсолютно київська історія про суперництво двох дитячих оркестрів. Все як у дорослих — любов, інтриги, заздрість і, звичайно ж, добро, яке перемагає зло.
Події фільму відбуваються у 1932-1933-х роках в УРСР у часи індустріалізації, колективізації та напередодні і під час Голодомору й репресій представників Розстріляного відродження. В основі сюжету фільму – мандри і переховування Радянською Україною американського хлопчика та сліпого українського кобзаря.
Дебютна повнометражна робота Дмитра Мойсеєва, знята на Національній кіностудії ім. О. Довженка за державним замовленням. Зйомки проходили на Арабатській стрілці, Феодосії, Івано-Франківську. Фільм брав участь у кінофестивалях в Італії, Польщі, Вірменії, США. «Такі красиві люди» – це історія чотирьох людей, які втекли на край світу. Кожен їх день сповнений теплом, добром і любов’ю, що і …
Український драматичний фільм, знятий Вікторією Трофіменко за мотивами роману «Джмелиний мед» шведського письменника Торгні Ліндгрена. Стрічка розповідає історію любові та ненависті двох братів-гуцулів, які доживають віку в гірському селі в Карпатах.
Декілька століть тому в українських Карпатах безчинствували злі духи та інші химери. Тоді дев’ять магів запечатали потойбічну нечисть у Книгу Тіней і затаврували її магічною Згардою. З того часу Згарда перебувала в безпечному місці, надійно оберігаючи вхід до нашого світу від злих духів. Однак велінням долі Згарду знайдено і передано університету, після чого життя деяких …
Незвичайна історія життя Івана Фірцака – хлопця з Закарпаття, що мав дивовижну силу. Він став чемпіоном Чехословаччини з важкої атлетики та боротьби, чемпіоном Європи з культуризму, і довів своїм життям, що правда завжди перемагає.
Історія маленької дівчинки, прекрасного янголятка, улюбленої донечки батьків, які з останніх сил намагаються віднайти гроші на лікування сліпої від народження дитини. І коли здається, що надії вже немає, що в цьому світі панує сухість, байдужість та егоїзм, допомога приходить з найменш очікуваного боку.
Фільм “Мейд ін Юкрейн” розповість про здійснені українцями значущих відкриттів, без яких неможливо уявити сучасне життя. Х-промені (тепер відомі, як рентгенівські), гелікоптер, вакцина від туберкульозу, системи супутникової навігації… Не кожен знає, що все це та багато іншого винайдено нашими співвітчизниками або вихідцями з України. Крізь призму сприйняття головних героїв – двох молодих людей – фільм …
Гамер (англ. Gámer) — український повнометражний художній фільм-драма про українського підлітка геймера. Дебютна стрічка режисера Олега Сєнцова, що розкриває гостру українську соціальну проблему, як комп’ютерна (інтернет)-залежність та проблема соціальної адаптації, пошуку свого призначення і місця у цьому кризовому суспільстві України. Слоган стрічки: «Хтось хоче, а хтось отримує…»
Фільм розповідає про долю хлопця з Полтавщини, Івана Додоки, який стає радянським військовим льотчиком, Героєм Радянського Союзу. Але доля складається так, що йому доводиться пройти німецький полон, радянські табори, і зрештою, волею долі, потрапити до Канади, де він стає вождем тамтешнього індіанського племені.
Іронічна та захоплююча казка, у якій діють романтичні герої, підступні злодії та відчайдушні мілітаристи. Дія розгортається у двох трохи дивних сусідніх королівствах: Військовому та Нещасливому. Жителі першого усе життя безглуздо та безуспішно воюють, а другого — скаржаться на нещасливу долю. Як заведено у казках, принцеса Нещасливого королівства закохується у принца Військового. Після безлічі захоплюючих, смішних, …
За мотивами української народної казки «Котигорошко». Підступний чарівник зі своїм котом жили в занедбаному брудному будинку і частенько ходили голодні, адже не любили ні прибирати, ні готувати. Одного разу їм в голову прийшла ідея взяти в ув’язнення одну працьовиту дівчину з села, Оленку. Так і було зроблено. Після погроз застосувати магію вона погодилася виконувати всю …
Фільм розповідає про життя та діяльність видатної постаті української історії — митрополита УГКЦ Андрея Шептицького.
Історія двох хлопчиків, найкращих друзів, які обоє безтямно закохані в сільську красуню-аптекарку, через що їхня дружба повсякчас піддається суворому випробуванню. Коли ж з’являється третій конкурент — молодик у військовій формі — двоє невдах вирішують покінчити з життям і таким чином покарати зрадливу Нуську.