•  

  КРОК-1 (українська мова як іноземна)

  Автори: Олеся Палінська, Оксана Туркевич
  Видавець: Видавництво Львівської політехніки (2-е видання), 2014
  ISBN: 978-617-607-572-1
  Комплектація: навчальний посібник для студента, диск, книга для вчителя.

  Навчальний посібник для студента «КРОК 1» призначений для вивчення української мови як іноземної на елементарному та основному рівні (згідно із Загальноєвропейськими рекомендаціями з мовної освіти – рівні А1-А2). Основне завдання навчального посібника – сформувати комунікативну компетенцію студента-іноземця.

  Діалоги та розмовні теми живі, передають сучасну розмовну мову. Посібник ілюстрований оригінальними фотографіями і малюнками, що не лише сприяє вивченню мови, але й має позитивний психоемоційний вплив на читачів. Оригінальний макет подає матеріал цікаво, дає можливість студентам ефективно працювати з посібником.

  Це перший в Україні посібник такого типу, що відповідає Загальноєвропейським рекомендаціям стосовно мовної освіти і виконаний на високому професійному рівні – і щодо змісту, і щодо поліграфічного виконання.

 • КРОК-2 (українська мова як іноземна)

  Автор: Олеся Палінська
  Видавець: «Дон Боско», 2014
  ISBN: 978-966-2090-24-6
  Комплектація: навчальний посібник для студента, диск, робочий зошит.

  Навчальний посібник «КРОК-2» – продовження навчального комплексу «КРОК». Посібник призначений для всіх, хто вивчає українську мову як іноземну на рівні В1.

  Курс розділено на 10 модулів за тематичним принципом. Теми продовжують вивчене на початковому рівні (навчальний посібник «КРОК-1»), поглиблюючи матеріал, даючи можливість студентам не тільки вивчити лексику і граматику, але й пізнавати життя сучасної України, актуальні суспільні питання, культуру, побут.

  Матеріал навчального посібника укладено таким чином, що в кожному модулі студенти мають змогу вдосконалювати свої навички в усіх чотирьох видах мовленнєвої діяльності: говорінні, аудіюванні, читанні й писанні. Для читання є короткі оригінальні або адаптовані тексти, взяті переважно із засобів масової інформації, які знайомлять студентів з лексикою в її реальному функціонуванні. Навички писання студент може відпрацювати, виконуючи письмові вправи. Слухаючи записи текстів і діалогів, можна адаптуватися до сприйняття різних типів вимов. А дискусії в малих групах чи парах, присвячені актуальним для студентів темам, допоможуть подолати мовний бар’єр, вдосконалити навички говоріння. Комбінуючи таким чином різні типи завдань, можна швидко й ефективно досягнути вдосконалення комунікативних навичок студентів.

 • Мандрівка Україною

  Автори: Ірина Ключковська, Олеся Палінська, Ольга Пташник, Оксана Туркевич, Богдан Сиванич, Галина Шміло.
  Видавець: «Дон Боско», 2012
  ISBN: 978-966-2090-16-1
  Комплектація: навчальний посібник для студента.

  «Мандрівка Україною» – навчальний посібник для читання на рівні В2.

  Лінгвокраїнознавчі тексти та система вправ спрямовані на формування мовленнєвої та лінгвокраїнознавчої компетентності іноземних студентів, які вивчають українську мову на середньому етапі. Різножанрові тексти містять інформацію, яка стосується українських культурних пам’яток світового значення.

  Посібник призначений для самостійної роботи, а також для навчання в аудиторії з викладачем.

  Посібник містить тексти для читання, присвячені культурним пам’яткам України, які внесені до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО (UNESCO).

  Пропонуємо Вам здійснити віртуальну мандрівку Україною, під час якої Ви матимете нагоду ближче ознайомитися з відомими пам’ятками української культури.

 • Автостопом по Україні

  Автори: Ірина Ключковська, Олеся Палінська, Ольга Пташник, Оксана Туркевич, Богдан Сиванич, Галина Шміло.
  Видавець: «Дон Боско», 2012
  ISBN: 978-966-2090-16-1
  Комплектація: навчальний посібник для студента.

  Навчальний посібник «Автостопом по Україні» – аудіокнига з вправами, призначена для студентів, які володіють українською мовою на рівні С1 (рівень професійного володіння) відповідно до Загальноєвропейських рекомендацій стосовно мовної освіти.

  Структурно кожен урок у посібнику містить два блоки: вправи перед слуханням тексту та вправи після слухання тексту. Дотекстові вправи, а також словник допомагають зняти лексичні труднощі й полегшити сприйняття тексту на слух. Багато вправ (як до, так і після слухання тексту) сприяють розвитку комунікативних навичок у широкому суспільному контексті: оскільки посібник відповідає рівню С1, студенти можуть почути в тексті і територіальні діалекти, і сленг, і суржик, а заодно й побачити практичні можливості використання не лише літературної мови, а й розмовних варіантів. Граматичні вправи покликані здебільшого повторити й закріпити відомості, вже відомі студентам, тому в посібнику практично немає пояснень граматичних явищ.

  Але насамперед «Автостопом по Україні» – це цікава історія, захоплива пригода. Студенти разом із головним героєм, молодим науковцем з Німеччини, який пише дослідження про Україну і намагається відкрити для себе цю загадкову країну, мандруватимуть містами і селами, пізнаватимуть культуру, побут і звичаї українців, а найголовніше – познайомляться з людьми: молодими і літніми, веселими і похмурими, цікавими і не дуже… Адже у кожній країні найголовніше – це люди. Звичайні, пересічні, які їздять поруч із нами в маршрутках, плачуться на кухні про свої сімейні проблеми, розмовляють у поїздах про політику і захоплено розповідають про свої рідні міста.

  Разом із Марком слухач побуває в Карпатах і на Волині, відвідає Київ, Львів і Чернівці, помилується красою Чорного моря і затишного парку Софіївка.

  Реальні події та герої, справжні побутові ситуації, розмовна мова з елементами сленгу і діалектів допоможуть студентам пізнати «справжню» Україну.

 • Вивчаймо українську мову!

  Автор: Марія Джура.
  Видавець: Піраміда, 2007
  ISBN: 978-617-607-608-7
  Комплектація: навчальний посібник.

  Посібник «Вивчаймо українську мову!» з української мови як іноземної базований на комунікативних підходах.

  Метою посібника є виробити навики усного спілкування українською мовою. Курс складається з 23 уроків. Кожен урок охоплює:

  • тематичний діалог, перекладений англійською мовою;
  • словничок до діалогу з англійським перекладом;
  • додаткову лексику, пов’язану з тематикою діалогу;
  • граматичний коментар та вправи до нього.

  Граматичний коментар здійснено англійською мовою, аби уможливити самостійне користування посібником.

  Посібником може послуговуватися широка аудиторія, ті, хто попередньо не вивчав мови, як і ті, що мають певні знання з української мови. Він розрахований на студентів підготовчих курсів ВНЗ, слухачів українознавчих студій та всіх зацікавлених.

 • Rahvused Eestis. Ukrainlased (Народи Естонії. Українці)

  Автори: Н. Гумницька, О. Палінська, О. Пташник, О. П’ятковська, Б. Сиванич, О. Туркевич, Г. Шміло.

  Книга про Україну для молоді Естонії була створена у 2011 році з ініціативи та на прохання голови Естонського Конгресу Українців Віри Коник спільно із видавничим підприємством «Світло і тінь» (президент – Василь Пилип’юк). Авторський колектив МІОКу (у складі Наталії Гумницької, Олесі Палінської, Ольги Пташник, Оксани П’ятковської, Богдана Сиванича, Оксани Туркевич, Галини Шміло) за загальною редакцією Ірини Ключковської та Ігоря Калинця підготував цікаві пізнавальні та інформативні матеріали про географію, історію, національні символи, свята, національний характер, імена, мову, науку та освіту, релігію, вірування та обряди, традиційне вбрання, страви, загалом про культуру і навіть почуття гумору українців. Окремо висвітлюються українсько-естонські культурні взаємозв’язки. Книгу ілюструють світлини львівського фотомитця, лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка Василя Пилип’юка.