Мода та здоров’я

Західна культура принесла до нас моду на татуювання, проколоті наскрізь пупки, носи, вуха, губи, щоки, язик тощо. Як не стати жертвами моди? Що треба знати, щоб не завдати шкоди своєму здоров’ю?
Пірсинг – це проколювання найрізноманітніших відносно м’яких частин тіла: вуса, носа, губ, щоки, брови, сосків, а в Індії – додаткову дірку в носі робили заміжнім жінкам. В останні часи пірсинг поширився не тільки серед підлітків, але й серед зрілих людей. Чим це небезпечно для людини? По-перше, це алергія на метал і на медикаменти, що використовують під час пірсингу. По-друге, у нестерильних умовах є ризик занести інфекцію. Якщо пірсинг робить не фахівець, то він може пошкодити важливий нерв або навіть артерію. Наприклад, поряд з бровами розміщується очний нерв, у язику – усі смакові рецептори, а в ділянці хряща на вухах – судини, прокол яких може призвести до гематоми. У губах розташована особлива рефлекторна зона, яка відповідає за слиновиділення. Невдалий прокол може його підсилити, і виправити цю ваду буде дуже складно. Останні дослідження в онкології підтвердили, що пірсинг на слизових, які постійно зазнають механічної дії (язик, губи, щоки), призводить до виникнення злоякісних пухлин. Якщо прикраси зняли, а щілини не заростаються так як треба, допоможе тільки пластична операція у клініці.
Ви напевно бачили дівчат, що ходять як Горгона Медуза з цілою купою різнокольорових косичок. Це – афрокосички, вони займають друге місце після пірсингу стосовно небезпеки щодо здоров’я. У живе волосся вплітають пасма із синтетичного матеріалу. Чим тонші косички, тим їх більше і тим триваліший час їх носять. Чим вони небезпечні? По-перше, важко носити, бо до ваги волосся додалося біля кілограма вплетеного синтетичного матеріалу, і все це тягне голову вниз. По-друге, шкіра голови постійно подразнюється через зіткнення з синтетикою, відкриття пушкового волосся дає доступ інфекції до шкіри голови. Щоб позбутися цих неприємностей, вам необхідно афрокосички розплести і довго лікувати та відновлювати послаблене волосся.
Татуювання – малюнок на тілі, може бути постійним або тимчасовим. Тату має давню історію. Японці наносили їх злочинцям як покарання. А араби визнавали тату з цитатами з Корану надійним талісманом. У наш час фанати татуювання є серед різних верств населення: від запеклих злочинців до учнів і студентів. Тату небезпечне тим, що набивання малюнка кустарним способом може призвести до захворювання на гепатит та ВІЛ-інфекцію. Навіть, здавалось би, безпечне татуювання хною може спричинити алергічну реакцію. Неякісне татуювання загрожує дерматитами, тяжкими екземами та гнійничковими інфекціями. Причому наслідки можуть проявитися не відразу, а через декілька років. Позбутися тату дуже складно, а інколи неможливо, якщо воно кольорове.
Четверте місце щодо небезпеки для здоров’я посідають скайси. Це чудові кристали або мініатюрні золоті фігурки, які кріплять до зубів, і вони блищать, коли людина посміхається. Ще стародавні індійці в ритуальних цілях прикрашали свої зуби коштовностями. Чим небезпечні скайси? На слизовій губ можуть з’явитися виразки, ерозія. Приклеїти прикраси без відповідної підготовки неможливо, тому зуби треба спилювати. Є ризик, що прикраса може відпасти і попасти, наприклад, у трахею. Якщо ви вирішили зняти скайси, то треба обов’язково звертатися до професійного стоматолога, хоча дефект на зубах залишиться. То ж подумайте, що краще: втратити здоров’я чи відмовитися від тимчасової небезпечної прикраси.