Перфекціоніст – це людина, яка хоче бути ідеальною або ставить підвищені вимоги до себе й інших. З психологічної точки зору перфекціонізм – це хвороба високих стандартів, яку ще називають синдромом відмінника. Відрізнити перфекціоніста просто, тим більше, що деякі риси перфекціонізму характерні для багатьох сучасних людей, які прагнуть досягти успіхів у житті.
Як правило, це дуже акуратно одягнені люди, що люблять у всьому порядок. Вони активно працюють і ніколи не відкладають справи на потім. Перфекціоніст впевнений в собі і розумний, він знає відповіді на всі питання. Його успішності і різноманітності інтересів заздрять інші, вважаючи його ідеальним. Але перфекціоніст себе таким не вважає, він рідко буває задоволений собою та своєю роботою, не перестає шукати у всьому помилки. Орієнтується він на найуспішніших людей і намагається відповідати високим стандартам. Намагаючись довести будь-яку роботу до ідеалу, перфекціоніст відчуває постійні сумніви в якості виконаної роботи, а якщо чує критику, то дуже болісно на неї реагує.
Перфекціонізм називають синдромом відмінника, бо його формування пов’язане в першу чергу з неправильним вихованням. Перфекціоністами стають в основному діти, батьки яких любили їх за хорошу поведінку. У результаті дитина хоче бути найкращою, щоб її любили.
У повсякденному житті перфекціонізм викликає масу проблем, рано чи пізно надмірне прагнення до ідеалу призводить до втоми, тривог і постійного стресу. Часто у таких людей виникають різні проблеми зі здоров’ям – болить голова, загострюються хронічні хвороби.
Щоб уникнути всього цього, перфекціоніст повинен навчитися жити в своє задоволення. Для цього необхідно дотримуватися наступних рекомендацій:
За матеріалами: http://i-medic.com.ua/index.php?newsid=6333